Kažokādas zābaki un mode

Kažokādas zābaki - tas ir ērti un stilīgi!

Vārdu savienojums "kažokādas zābaki" (unti) ir tulkots no Evenku valodas vienkārši kā "apavi". Daudzus gadus kažokādas zābaki  ir uzticīgi kalpojuši Krievijas ziemeļu reģionu iedzīvotājiem. Sibīrijas ziemas ir visaukstākās. Kā arī ziemas citos reģionos ir daudz siltākas nekā Sibīrijas vasarā. Tāpēc, arī nav brīnums ka apavi, ko ir izgudrojuši vietējie iedzīvotāji, ir vissiltākie pasaulē. Laika gaitā, zābaki vairs nav tikai nepieciešamība, ziemeļu amatnieki sāka izrotāt tos ar izšuvumu, krellēm, briežu kāju ādas gabaliem. Kažokādas zābaki ir kļuvuši par nacionālo simbolu.

Ilgu laiku, kažokādas zābaki tika lietoti tikai ziemeļu reģionos, un pārējos Krievijas iedzīvotājus, NVS valsts, Amerikas un, it īpaši, Holivudas iedzīvotājus šāds apavu veids absolūti neinteresēja. Bet dizaineri, kuriem ir nepieciešams regulāri izdomāt interesantus aksesuārus, dažādus apģērbu veidus un apavus, bieži vēršas pie dažādu tautu apģērbiem pasaulē. Ka rezultātā, Sibīrijas kostīmi piesaistīja modes pasaules likumdevēju uzmanību. Kažokādas zābaki uzkāpa uz goda pjedestāla, un pēc tam – masu  pārdošanā.

Pirmie kritiķu komentāri bija līdzīgi šim: "Tie ir neglītākie apavi pasaulē!" Bet šis viedoklis netika atbalstīts modes piekritēju lokā. Un sākas: Natalie Portman fotografējas uz klints kažokādas zābakos, fotogrāfijas ar meitenēm kažokādas zābakos publicētas MTV galvenajā lapā. Paparaci uz savām fotogrāfijām  vienu pēc otras attēlo populāras modeles un aktrises kažokādas zābakos: Kate Moss, Eva Longoria, Jennifer Anniston. Krievijā jaunus kažokādas  zābakus dažreiz sauc  par fashion - filca zābakiem. Un Rietumos - uggs (kas savā laikā rada iespēju daudziem kritiķiem pasmieties par to, kā vārds ir līdzīgs vārdam ugly - neglīts). Ārvalstu modes žurnālos publikācijās un virsrakstos tā arī rakstīja «Ugly uggs!»

Taču laika gaitā kažokādas zābaki tomēr ir iekarojuši modes piekritēju sirdis ar savām īpašībām: siltums, komforts, oriģinalitāte un dažādi modeļi. Galu galā, šie ir vienīgie apavi bez papēža, kas padara kājas tik graciozas.

Ja jūs nolemjat pirkt zābakus, atcerēties dažas svarīgas iezīmes:

1. Kažokādas zābakus var kombinēt ar šauriem džinsiem, atstājot džinsus iekšpusē. 

2. Nav nepieciešams valkāt kažokādas zābakus tikai ar virsdrēbēm, kas dekorēta ar kažokādu. Tie ļoti labi piestāv ar sporta jakām.

3. Kažokādas zābaki praktiski nekļūst netīri, un tāpēc tie ir jātīra ļoti reti.

4. Nebaidieties eksperimentēt ar krāsām: gan sarkanās, gan baltās, gan rozā krāsas zābaki izskatītas ļoti stilīgi!